İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 20:42 Bu haber 4656 kez okundu
 
BİZİM İÇİN ATATÜRK
Hayatı boyunca TÜRK milletini yücelten eşsiz önderimiz, sadece bu topraklar var olduğu süre içinde değil, ebediyen tarihin şanlı sayfalarında Cumhuriyet'in mimarı, Türk milletinin ölümsüz gerçek kahramanı olarak kalacaktır.
- Haberi
BİZİM İÇİN ATATÜRK

BİZİM İÇİN ATATÜRK

 

 

Atatürkçülerin ortak duygusu olan Atatürk sevgisini içimden geldiği gibi kısa cümlelerle sizinle paylaşmak istedim. Bizlerde Atatürk deyince duygular sel olur akar. Hani nasıl başlasak, nasıl anlatsak bilemeyiz. Büyük kumandanımızın VATAN deyince parlayan gözlerinin ışığını, bizlerde ATATÜRK diyerek etrafımıza yansıtıyoruz. Bizler için ATATÜRK demek VATAN demek!

 

 

 

 

Hayatı boyunca TÜRK milletini yücelten eşsiz önderimiz, sadece bu topraklar var olduğu süre içinde değil, ebediyen tarihin şanlı sayfalarında Cumhuriyet'in mimarı, Türk milletinin ölümsüz gerçek  kahramanı  olarak kalacaktır.


Asırlar geçse bile fikirleri eskimeyen dahi bir lidere sahip olmamızın gururunu yaşıyor ve eserlerini korumaya gayret ediyoruz. Bizim için Atatürk;  vahim ve acınacak duruma düştüğümüz  zamanda bir mucizeyi başaran dahi bir Türk demektir.  Vatanımızı kurtarmak için yaptıkları mucize kabilindedir. 

 

Her zaman ciddi bir ifadeyle duran, tek derdi vatan olan Atatürk,  mütevâzi ve esprili kisiliğiyle etrafına daima pozitif enerji veren eşsiz bir liderdi. Biraz tebessüm etmek için Atatürk'ün bir anısını sizinle paylaşmak istiyorum.

 

Bir gün ruh ve sinir hastalıkları uzmanı Mazhar Osmanla görüşüyor.


Bir ara Atatürk sorar:


— Osman Bey, bu delilik nasıl bir şey?


— Gazi Paşam az da olsa herkeste bir parça vardır, deyince Atatürk:


— Ne demek istiyorsun, bende de mi var? Hoşsohbet ve sözünü esirgemeyen biri olan Mazhar Osman:


— Ohooo...  Sizde herkesten bin beteri var. içerde ve dışarıda dört iklim yedi cihana kafa tutmak akıllı adamın yapacağı iş mi? 

 

Atatürk dakikalarca güler... 

 

Dehalığıyla, askeri kabiliyetiyle, özgüveni ve yüksek öngörüsüyle bir milletin hem topraklarını hemde gururunu kurtaran ve tüm dünyada tanınan, modern bir ülke haline getiren Mustafa Kemal Atatürk sarsılmaz dik duruşuyla Dünya milletlerinin hayranlığını kazandı. Yaptığı devrimleri 13 yıla sığdırabilen, bunları Türk kültürüne uygun arageleneklerinden uzak bir hale getiren, bir milletin hem dilini, hem dinini anlamasını sağlayan Atatürk'ü halâ idrak edemeyenleri bu topraklarda yaşayıp, iftira edenleri yok sayıyor, hain olarak görüyoruz. Atamızın her kelimesi, her ilkesi bir literatür değerinde. Asla kimseyi onunla kıyaslamıyor, bildiğimiz yolda emin adımlarla ilerliyoruz. 

 


Hepimiz onun sesi, onun nefesiyiz. 

 

" Bizim başka milletlerden hiçbir eksiğimiz yok. Cesuruz, zekiyiz, çalışkanız. Yüksek amaçlar uğruna ölmesini biliriz. Büyük işleri, büyük milletler yapar." Diyen bir öndere sahibiz.

 

Bizlere bıraktığı en büyük miraslarından biri olan bağımsızlığımızın sloganı;

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE  


Demekten her zaman onur duyarız...

 

 

Yazan - Gülşen Aktalay

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı