Yazı Detayı
26 Ocak 2018 - Cuma 18:21
 
ATATÜRK NEDEN YAŞIYOR, ATSIZ NEDEN ÖLDÜ İŞTE 10 SORU 10 CEVAP
ALPER SUNAÇOĞLU
Rekortmen Milli Sporcu
 
 

ATATÜRK NEDEN YAŞIYOR, ATSIZ NEDEN ÖLDÜ İŞTE 10 SORU 10 CEVAP

 


1-) Atatürk bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin demişti. Söz konusu kendisi dahi olsa, hiçbir fikre körü körüne inanmamamız gerektiğini söylemişti.

 

Oysaki Atsız'a göre davanın adamı olmak gerekir insan davasından dönemez. Yani inandığı tez yanlış dahi olsa davamız bu deyip kafasını kuma gömer ve aynı dinci yobazlar gibi biat eder…

 

2-) Atatürk'e göre kendini Türk hisseden herkes Türk'tür.

 

Ama Atsız'a göre etniği Kürt veya Boşnak Çerkez ..vs. olan biri bu ülkede doğsa dahi Türk’üm diyemez, Bir Kürt, Türklüğün iyiliği için çalışsa bile ona Kürt muamelesi yapmak gerekir. Dışlanmalıdır.
Burada ben kişisel bir yorumumu eklemek istiyorum. Siz Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan Kürt Çerkez Boşnak vs insanları dışlar ötekileştirirseniz ne farkınız kalır PKK’lılardan…Onlar Kürtçülük yapıp ülkemizi bölmek isterken siz de farkında değilsiniz ama Türkçülük yaparak Türkiye Cumhuriyetini bölmeye çalışıyorsunuz….Bu kesinlikle kabul edilemez.

 

3-) Atatürk Milliyetçiliğinde ırk ve din reddedilir. İbadet ve her türlü inanış Allah ile kulu arasındadır. Ki zaten Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim ilk emri OKU iken cemaatlere Şıhlara hacı hoca tayfasına teslimiyet zaten dinimizin özüne aykırıdır. Nihal Atsız'ın milliyetçilik anlayışı kan ve ırk temellidir… Bir anlamda Muhammedîn dini ifadeleri ile dini ret etmekte hakaret ederek aşağılamaktadır.

 

4-) Atatürk Milliyetçiliği ortak yurttaşlık temelindedir. Irkçılığı reddeder. Türkiye Cumhuriyeti Türk Kürt Azeri Boşnak Laz… bir bütündür bölünemez derken
Atsız ise kendisinin faşist olmadığını, ırkçı olduğunu kendi ağzıyla söylemiştir. Türk olmayan herkes Atsız için tehdittir ayrıştırılmalı ve hatta yok edilmelidir.

 

5-) Nihal Atsız Atatürk'ün “Yurtta sulh, cihanda sulh!” anlayışını “sefilâne” ve “milletin manevi enerjisini söndürmek” olarak görmüştür. Bu net ifadesi ile aslında Atatürk’ e düşmanlığını ilan etmiştir.

 

6-) Atatürk'ü diktatör olarak ifade ettiği bir yazısında “Türkiye Cumhuriyeti 1950 Mayısında kurulmuştur. Ondan önceki 1923-1950 çağı gayri meşru ve müstebit bir diktatörlüktür. Diktatörlüğü yapan Halk Partisi ve Onun ileri gelenleridir” ifadelerine yer vermiştir. Bu ifadesi ile Atatürk ve silah arkadaşlarına olan nefretini alenen dile getirmiştir.

 

7-) Atsız, dönemin en önemli Atatürk düşmanlarından Necip Fazıl'ın Büyük Doğu adlı dergisinde yazarlık yapmıştır. Bundan daha ala kanıt ne olabilir ki Atsızın, Atatürk düşmanı olduğu hususunda.

 

8-) Atatürk okullara karma eğitim sistemini getirmiştir.

 

Atsız kız ve erkek çocuklarının bir arada eğitim görmesine karşıdır. Aynı bugün din simsarlığı yapan yobaz tayfası gibi.

 

9-) Nihal Atsız, Türk Tarihinde Meseleler adlı eserinde Vahdettin'in hain olmadığını hatta tam aksine vatanperver olduğunu söylemiştir. Bu ifadesi ile Kuvayı milliyecilerin ve Atatürk’ün hain olduğunu ima etmiş hakaret etmiştir. Atatürk düşmanlığını her ortamda dile getirmiştir.

 

10-) ''Irkçılık Kemalistlerin hoşuna gitmiyorsa, Kemalizm de ırkçıların hoşuna gitmiyor.' 

-Hüseyin Nihal

 

Atsız diyerek Türk Milletine ve Atatürk’e olan kinini nefretini ve kıskançlığını apaçık sekilde beyan etmiştir.

Şimdi gelip bana küfür eden arkadaşlar illaki olacaktır,

Tek bir kelime bile kendi görüşüme yer vermedim, Yazdıklarımız Atsızın kitaplarında olan kendi beyanlarıdır. Böyle bir şahıs kesinlikle Türkçülük maskesi takan ve Türkçülük adı altında ülkemizi milli birliğimizi tehdit ecen iç unsurlardandır bence.

 

Bugün de durum faklı değil.

 

Turancıyız Atsız’ cıyız diyen bazı kesimler aynı yanlışı devam ettirmektedirler.
Bak Turancı kardeşim, Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan gitmedikçe gideceğiniz her yol sizi yanlışa götürecektir.

 

Türk olmak şereftir, Atatürkçü olmak ise büyük bir erdemdir:


Sizleri Erdemli olmaya ve ülkemizin birliğini beraberliğini Atatürk ilke ve inkılapları ile korumaya davet ediyor hepinizi saygıyla selamlıyorum...

 

 

 
Etiketler: ATATÜRK, NEDEN, YAŞIYOR,, ATSIZ, NEDEN, ÖLDÜ, İŞTE, 10, SORU, 10, CEVAP,
Yorumlar
Haber Yazılımı