Yazı Detayı
08 Haziran 2019 - Cumartesi 14:37
 
BU MİLLET OSMANLIYI ATATÜRK YIKTI SAFSATASINA NASIL İNANDI
KAZIM ÖZATAK
 
 

 

 

BU MİLLET OSMANLIYI ATATÜRK YIKTI SAFSATASINA NASIL İNANDI

 

 

Bu aralar belli bir kesimde bir Yunan hayranlığıdır gidiyor Türkiye’de. Tek argümanları da “Keşke Yunan galip gelseydi” de Osmanlı yıkılmasaydı. Tarih bilmez vatan millet düşmanı alçak bir güruhtan başkası değil bunları düşünüp söyleyen ve topluma da yayan. Öncü babaları geçenlerde ölen Fesli bir tarih şaklabanıydı ve müritleri, bu zihniyette olan yazar çizer sözde tarihçi ilim adamları var hala. Yani bitmediler köklerini sağlam atmışlar devlet protokolüyle karşılandığına göre. Bilmelisiniz ki bunlar Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarından başkası değil, devletin içine bile sızmış bir avuç Yunan megalo ideologlarıdır. Osmanlı devletini övmek, savunmak Osmanlıcı geçinen, güya Osmanlı devletini yıkan kişinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu safsatasına inanan bir avuç zavallı. İşin kötü tarafı ise Atatürk ve Cumhuriyeti kötülemek için sığındıkları Yunan ve ideologlarının maşası olan bu kişilerin her karışı şehit kanlarıyla alınmış bu vatan toprağında nefes alıyor olmaları. Yanlış anlaşılmasın nefesten maksadım bu topraklardan dev edilmeleridir. Hayranı oldukları Yunana gönderilmesidir bu kişilerin hakkı.

 

 

Peki yıllardır yutturulan yalan yanlış tarihle milletin belli bir kesimini de buna inandıran, özellikle sağ muhafazakar, dindar kişilerin, grup ve sözde tarihçilerin Osmanlıyı Atatürk yıktı saçmalığına nasıl inandırdı. Kim neden inanıyor ya da inandırılıyor buna. Yıllardır yazıp çizilen söylenen bu yalan tarihin sonucunda ise toplumda belli bir kesim Osmanlıyı savunmak için Yunan hayranı çıktı. Kurtuluş savaşını Osmanlının sonu Osmanlıya karşı yapıldı tezine inanan, Yunanlıları denize dökmeseydik Osmanlıyı kurtaracak Osmanlı yaşayacaktı tarihi argümanına nasıl sığınılıyor.

 

 

Bu kesimdeki Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığını kim yarattı, Çanakkale zaferini savaşını bile bilmeyen bu tarih münafıkları ve ona inanlar nereden çıktı. İstanbul’u boğazları ele geçiren Osmanlıyı Mondros’ta, Sevr ve Paris antlaşmalarında karış karış bölüp parçalara ayırıp kendi aralarında paylasan emperyalist itilaf devletlerini hiç mi bilmiyorlar mı ki Sakarya’ya kadar gelen İzmir’i işgal eden Yunan Mezalimini savunuyor bu zavallılar. Daha 18. Yüzyılda kurtlar sofrasında Osmanlıyı paramparça edip aralarında paylaşan sömürgeci zihniyeti kim nasıl savunuyor bilip bilmeden. Ve bu şanlı milletle beraber ülkemizi bu emperyalist soygunculardan, talancılardan, işgalcilerden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü nasıl Osmanlıyı yıkan kişi olarak o küçücük beyinlerine alıyorlar. Ülkenin her tarafı işgal edilmiş, toprakları elinden alınmış, yönetimi padişahı esir almış, askeri esir alınmış kısacası devletin eli kolunu bağlamış bu itilaf emperyalistlere karşı kahramanca savaşan mücadele edip ülkeyi ve milleti özgürlüğüne kavuşturmuş Atatürk ve silah arkadaşlarına, bu millete bu düşmanlık neden. Nereden çıktı kim üretiyor kim kime nasıl hangi koşullarda empoze ediyor Osmanlıyı Atatürk yıktı argümanını. Osmanlı devletini Cumhuriyetle savaştırmak kimin projesidir, inanan zavallılar bilmez mi ki, Cumhuriyet Osmanlı devletinin bakiyesidir. Tıpkı Selçuklunun bakiyesi olan Osmanlılar gibi. Kendi Tarihlerini bilmez utanmazlara ceza olarak gece gündüz milli mücadele kurtuluş savaşı, Çanakkale destanı öğretilmeli kafalarının içine yerleştirmeli ki bu vatan toprağının nasıl kanla kazanıldığını öğrenip ders almaları gerekir en azından.

 

 

 

Galiba tarihi sadece ehli olanların yazması gerektiğini bir kez daha anlamıştır bu millet..

 

 

 

KAZIM ÖZATAK

 

 

 

 

Kazım Özatak Yazıları Atatürkçü Medya'da...

 

 

 
Etiketler: BU, MİLLET, OSMANLIYI, ATATÜRK, YIKTI, SAFSATASINA, NASIL, İNANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı