Yazı Detayı
07 Temmuz 2018 - Cumartesi 20:41
 
KUKLALAR ve İRADEYİ MİLLİYE
BANU AVAR
 
 

 

 

Bir kez daha bu makalemi sayfaya koymam gerek sanırım: Durumu özetleyen her habere birileri ‘AKP’nin ekmeğine yağ sürdün!’ ; diğerleri ‘chpli olarak cevap ver!’ diye yorumlar yazdığına göre...... okuyun:

 

 

***

 

 

KUKLALAR ve İRADEYİ MİLLİYE başlıklı 2012 tarihli yazıdan.

 

Yıllardır siyasi partilerin, TAM BAĞIMSIZ olmayan ülkelerde, sadece halkı aldatma aleti olarak kullanıldığını yazdık.

 

Bir kukla tiyatrosu sürekli oynamakta ve renkli görüntüler, çığlıklar atarak dikkat çeken kukla bebekler, gözü GERÇEKLER’den sahne ışıklarına çekmekte.

 

GERÇEK: Aç biilaç bırakılmış, zenginlikleri gasp edilmiş, tüm haklarına el konulmuş, HAKKINI KORUMASI engellenmiş, eğitim alması imkansız kılınmış bir milletin varlığıdır.

 

SAHNE’de ise bu milletin temsilcisi olduğunu iddia eden siyasi partiler vardır.

 

60 yıldır bu milletin hakları konusunda en ufak bir adım atamamışlardır. Çünkü baştan bağlıdırlar. Çok partili SİSTEM, emperyal ağababalar tarafından kurulmuş, kukla tiyatrosu halkın dikkati, GERÇEK’e çevrilmesin diye oturtulmuştur.

 

60 yıllık çalışma sonrası, halkın büyük bir çoğunluğu SANDIK-SEÇİM-OY sarmalı içine çekilmiş, bunun dışında bir MİLLÎ İRADE tecellisini düşünemez olmuştur.

 

Beyinler ‘Millî İrade Sandıktadır’ cümlesiyle şekillendirilmiştir.

 

Millet, A ya da B olmadı C ya da X partisine oy verdi mi görevini yapmış sayılacaktır. “Demokrasi zaten budur”.

 

Sistem partileri yanı sıra sisteme karşı olduğunu söyleyen partiler de sahnede yer almıştır. Bunların da görevleri vardır. Gerçek muhalefet, sisteme karşı harekete geçerse, o zaman sahte muhalifler devreye sokulacak ve gerçek muhalefetin gelişmesini engelleyecektir.

 

Emperyalizm, bir ülkeye el atınca, her kanattan sahte kuklayı sahneye sürecektir, bizde de böyle olmuştur. Siyasi mekanizma içinde SAHTE Sol, SAHTE Türkçü, SAHTE Dinci partiler sahneyi doldurmuştur.

 

Artık millete düşen iş, sahnedeki renkli kuklalara bakarak birinden birini seçmektir.”

 

Peki ne yapalım sorusu mu geliyor. Kitabın son bölümünü okuyun: GÜN O GÜNDÜR. Bölüm: Biz Atatürk’üz!

 

 

BANU AVAR

 

 

 

 
Etiketler: KUKLALAR, ve, İRADEYİ, MİLLİYE,
Yorumlar
Haber Yazılımı